S příchodem své třetí dcery na svět bylo více než jasné, že se nemohu vrátit do časově velmi náročného zaměstnání. Usilovně jsem hledala nějakou realizaci a začala jsem tvořit svůj originální produkt MagnetikusCreate. Malování magnetek velmi uklidňuje a tak je ke mně začala chodit malovat i má kamarádka, která má autistického synka.

Často jsme spolu hledali na internetu piktogramy a tiskli je. Papír se rychle zničil, laminovací stroj nechtěla kupovat a vůbec. Pak jsem zkusila potisknout piktogramovými obrázky magnetický papír, co jsem měla doma a magnetky použít na magnetické nástěnky a lišty, jenž jsem vyráběla pod hlavičkou MagnetikusCreate.

Díky googlování jsem si potvrdila, že můj nápad není ve světě ojedinělý, je jen odlišný, ale je potřebný.

Úkolem MagnetikusPikto www.pikto.magnetikus.cz je usnadnit komunikaci autistickým dětem a zároveň usnadnit nám komunikaci s těmito dětmi. Snahou je časem dodávat velká množství možných situací. Magnetky jsou příjemné do ruky, jsou zábavné a škála Vámi vybraného magnetického podkladu má navodit zábavnou a příjemnou komunikační hru. Kromě nástěnek a lišt najdete v našem obchodě i jiné pomocníky. Jen se u nás rozhlédněte. Magnetky jsou otíratelné. V nabídce jsou i prázdné, kam si můžete dokreslit svůj vlastní obrázek.

V době, kdy byl tento nápad pouze projektem, jsem se s ním přihlásila do soutěže Rozjezdy roku, abych od poroty a od veřejnosti dostala zpětnou vazbu, zda jeho realizace má význam. Tenkrát, od onoho dne v polovině dubna 2015 jsem se téměř nezastavila. Porotě se nápad líbil a ocenila mne prvním místem v Plzeňském regionu.

Začala jsem blíže spolupracovat s centrem pro pomoc rodinám s autistickými dětmi. Má sestřenice je magistrou – speciálním pedagogem a má za sebou 5 let praxe s autistickými dětmi. Díky facebooku jsem se napojila na maminky s autistickými dětmi a konzultuji s nimi své sady. Mám ráda přímou konstruktivní kritiku a většinu rad si beru k srdci a piktogramy podle těchto rad dotvářím či pozměňuji. Proto pište i Vy své nápady či komentáře.

Děkuji

Vaše Kateřina