dana_nastenka_2

Týdenní režim pro jedenáctiletého chlapce s ADD.

Víme, že i když se snažíme stále přicházet s novými a novými obrázky, nemůžeme obsáhnout všechny situace nebo obrázky. Každé dítě vyžaduje individuální přístup. Proto nabízíme i sadu 20 prázdných magnetek k vlastnímu dokreslení či dolepení svých obrázků.

Můžete použít propisku, permanentní fix či stíratelný fix, ale zde mějte na paměti, že se obrázek při dotyku bude stírat.

Maminka Dana, jedna z našich zákaznic, využila množství prázdných magnetek k doplnění týdenního režimu. Jedná se o týdenní režim 11letého chlapce s ADD, kde již byly magnetky popsány textem. Výsledek byl znatelný a vizualizace úkolů a denních režimů mu velmi pomohla. Na úkoly, nad kterými před tím seděl velmi dlouho nebo místo nich dělal zcela jiné věci (chodil se napít, najíst, na záchod, odcházel) se začal více soustředit a získal časové ohraničení. Věděl, že úkol v danou dobu začne a skončí. Že se může potom těšit na domluvenou odměnu. POZOR! Je velmi důležité dávat najevo odměny. Vizualizace těchto postupů dává dětem jistoty.